Wakacyjny TAGHejo!
W momencie, w którym to czytacie wracam pewnie z gór.  Dzisiaj będzie TAG utworzony przez @nastepcyksiazek i @_zmienna_humanistka. Ogólnie to on krąży na Instagramie, ale mi jest wygodniej zrobić go w tej formie. I teraz tak go pisząc, uznałam, że ciekawie będzie, jeśli spróbuję dodawać tutaj książki, które przeczytałam przez te wakacje. Dobra, dla mnie ciekawiej, w momencie kiedy to piszę. To będzie wyzwanie, ale mam to szczęście, że to są te najdłuższe wakacje, więc trochę ich już było. Wybrałam też książki, których jeszcze nie czytałam, ale przyszły do mnie w tamtym tygodniu i wiem, że na pewno je przeczytam. 
Powiem szczerze, że jest mi nieco ciężko pisać wstęp tydzień wcześniej. Wiecie jak ja głupieję, gdy muszę wstawić jakiś okolicznik czasu? :D Albo w jakim czasie pisać? Oczywiście, od przyszłego tygodnia będę już pisać na bieżąco. No więc zapraszam do czytania! :D


1. Upał - gorąca nowość, którą już kochasz.
"Królowa Mroku i Powietrza" Cassandry Clare. Wydana została na początku lipca, więc ma ponad miesiąc, czyli jest dość nowa. Jeszcze jej nie czytałam, ale na pewno ją pokocham. Nie mogę się doczekać tego, co się rozwinie. :D


2. Sandały - książka, która zwaliła Cię z nóg i zabrała sandały.
"Kastor" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. To zdecydowanie mocna książka. Wywarła na mnie ogromne wrażenie, doprowadziła także do łez. Bardzo interesująca historia, momentami może być zbyt wulgarna, ale podoba mi się. To powieść o silnych ludziach, wiec musi nokautować.

3. Woda -  książka, która po Tobie spłynęła (była nijaka).
"Szukając Kopciuszka" Colleen Hoover. Nie jest zła, jest całkiem okej, ale nie wzbudziła we mnie wielkich emocji. Ogólnie to taka książka, która jest po prostu dobra w moim odczuciu, ale to nie coś, co zapamiętam na długo. Taka poprawna, że nie mogę ją nazwać złą, ale wiecie to, to nie wzbudza tyle emocji, co "Hopeless" albo "Losing Hope".

4. Zabawa - książka, którą Ci się świetnie czytało
Myślę, że tutaj najbardziej pasuje "Nieodgadniony" Maureen Johnson. Zastanawianie się kim jest ten Nieodgadniony dało mi wiele frajdy, a książka tak sama z siebie wzbudziła we mnie wiele emocji, że nie mogłam usiedzieć w miejscu.

5. Strój kąpielowy - dzięki niej odsłaniasz więcej niż zazwyczaj.
"Mechaniczna księżniczka" Cassandry Clare tutaj mi najbardziej pasuje. Uwielbiam tą książkę, zawsze wzbudza we mnie wiele emocji od śmiechu, przez radość, szok aż do płaczu na sam koniec. Ewentualnie po drodze jest też odrobina irytacji, ale rzadko. Epilog tak mnie wzrusza, bo jest tak bardzo szczęśliwy, a jednocześnie zawiera pewne bolesne zdarzenia. Jest piękny.

6. Plaża - książka, która przyciągała Cię już od dawna.
 "Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward. Jeszcze jej nie przeczytałam, ale już ją kupiłam i myślę, że na pewno przeczytam ją w tym miesiącu. :D Nie mogę się więc jeszcze o niej za bardzo wypowiadać, ale bardzo spodobał mi się pomysł na nią i nie mogę się doczekać aż ją przeczytam. Mam nadzieję, że mi się spodoba.


7. Słońce - najbardziej błyszcząca w słońcu okładka na Twojej półce.
"Wichrowe wzgórsza" Emily Bronte! Po prostu spójrzcie na tą okładkę. :D8. Zachody słońca - książka, którą czytałaś, gdy miałaś gorszy dzień.
Hmm... W te wakacje nie miałam gorszych dni, a przynajmniej nie dobijały mnie jakoś. Za to taką książką jest dla mnie "Confess" Colleen Hoover, która naprawdę poprawiła mi nastrój i dzień, kiedy czułam się taka wyprana z uczuć.

9.Wyjazdy - książka, z którą nie potrafisz się rozstać.
Książki z serii o Harrym Potterze! Co jakiś czas do nich wracam, przypominam sobie filmy i po prostu są obecne w moim życiu. Mam też parę gadżetów związanych z tą serią takich jak koszulki czy bluzy. Więc po prostu, gdy przestaję czytać, to też się z nią rozstaję. 

10. Wolne - książka, przy której się relaksujesz. 
Tylko jedna? Dla mnie samo czytanie książek jest relaksem. Pomaga mi się uspokoić i działać bardziej kreatywnie. Po prostu motywuje mnie do działania i daje energię, żeby coś robić. Gdy nie mam czasu na czytanie, nie mam czasu na nic. To takie moje paliwo.

Komentarze

 1. Bardzo fajnie wyszedł Ci ten tag. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy tag, co prawda ja niestety rzadko biorę książki do ręki, więc raczej nie jest on dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można spróbować. :D Mogą być książki, które ogólnie przeczytałaś.

   Usuń
 3. Harry Potter to klasyk już! Stoi wiernie i także zawsze wracam do niego
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. The chance to read a good book is one of the great pleasures of a holiday. It can also provide the opportunity to build a better picture of the place you are visiting.
  Child Actor LA

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Podoba Ci się post? Daj znać w komentarzu!
Chcesz więcej? Zaobserwuj!
Bardzo dziękuję!