Disney Book TAG


Hej!
No i mamy ostatni tydzień wakacji. Nie wiem, kiedy to zleciało. Podejrzewam, że to jest ten moment, kiedy będę nadrabiać dwa miesiące niczego i zrobię wszystko, czego jeszcze nie zrobiłam, a jest związane ze szkołą. Grrr! Postaram się wyciągnąć z tego tygodnia, co tylko się da!
Tym razem przychodzę tutaj z tagiem. Muszę przyznać, że to pierwszy tag, który zmusił mnie do myślenia w takim stopniu. Niby proste pytania, ale nieco musiałam się pozastanawiać.1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.
Do tej kategorii pasowałoby mi dwóch bohaterów. Obaj nie odnajdują się w swoim środowisku przez cały czas. Obaj mają problemy psychiczne i częściowo dlatego nie są akceptowani przez otoczenie. Podam tutaj pierwszą myśl - Theodor Finn z "Wszystkie jasne miejsca" Jennifer Niven.

2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.
Tris z "Niezgodnej". Z szarej Altruistki stała się Nieustraszoną, a potem niezwykłą Niezgodną. Po prostu odkrywa siebie, a później zostaje zmuszona przez życie do różnych decyzji, które mają na nią silny wpływ.

3. Królewna Śnieżka - książka, której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie.
"Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman. Mia, która kocha muzykę klasyczną i jest wiolonczelistką, kiedy cały jej otoczenie - chłopak, rodzina, znajomi - wolą rocka. Ona jest dość spokojna i opanowana, a oni to, cóż... Rockmani z krwi i kości.

4. Śpiąca Królewna - książka, podczas czytania, której zasnąłeś.
"Quo Vadis" Sienkiwicza... O borze szumiący! Przeczytałam to, bo musiałam, a dałam radę tylko dlatego, że ustawiałam sobie czas i np. czytałam przez 30 minut.

5. Król lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.
Sky z "Hopelles" Colleen Hoover, chyba pominę wyjaśnienie.

6. Piękna i Bestia - książka, której się obawiałeś, a okazało się, że jest wspaniała.
W tej chwili przychodzi mi do głowy tylko "Pani Noc". Początkowo nie byłam do niej przekonana, bo jak to? Ani nikogo z Nowego Jorku, ani też Londynu. I w ogóle, że Los Angeles? Co ona kombinuje! Czemu tak to? Gdzieś po drodze jakieś opinie, że dość nudna, że Cassandra Clare z książki na książkę pisze gorzej. A tu co? Cudo! Zakochałam się i już do mnie idzie druga część. :)

7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło.
Nie wiem, czy mogę to nazwać życzeniem... Percy Jacskon i jego prośba do bógów w "Ostatnim Olimpijczyku".

8. Mulan - bohater, który udawał kogoś kim nie jest.
"Ten jeden dzień" Gayle Forman. Najpierw chciałam dać to do punktu trzeciego, ale tutaj lepiej pasuje. Allyson zaczyna udawać Lulu, kogoś o całkiem innym charakterze niż ona. Lulu jest bardziej szalona, odważna i spontaniczna, podczas gdy Allyson to idealne dziecko - dobrze się uczy, słucha się rodziców zawsze, mimo że jest już w collegu.

9. Toy Story - książka, której bohaterów chciałabyś ożywić
Oczywiście, że z serii o Harrym Potterze. Jak mogłoby być inaczej! :D Nie wiem, czy chodzi o przeniesienie do rzeczywistego świata czy o wskrzeszenie. Chciałabym i to, i to.

10. Disney Descendants - ulubiony czarny charakter.
Maven z "Czerwonej Królowej" Victorii Aveyard. Jest po prostu świetnie wykreowany. W tej serii jest moim ulubieńcem, bo ma głębie i niezwykle ciekawi mnie, co kryje się w jego głowie.

Komentarze

 1. Hello beautiful, great post! :)♥ I love your blog and I'm following it and hoping you could follow me back! xoxo

  Blisselly
  Instagram

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam Mavena nie lubię, podobnie jak całej reszty bohaterów z książek tej autorki. Zgadzam się co do Pani Noc, gdyż też jej się trochę obawiałam (Clare szaleje z zapowiedziami nowych książek i jest strach, że coś jej nie wyjdzie), ale bardzo miło się zaskoczyłam tą książką. Trzeba będzie przeczytać jeszcze raz przed premierą Królowej powietrza i ciemności. A co do drugiego tomu to jak dla mnie był nawet lepszy od pierwszego.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maven jest psychopatą i w sumie dlatego go lubię, jak dla mnie to, co się kryje w jego głowie i motywy są bardzo interesujące. Zdecydowanie jest lepszy od Cala.

   Usuń
 3. Świetny tag, uwielbiam Colleen Hoover <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma naprawdę dobre książki. No może oprócz "Slammed"...

   Usuń
 4. Bardzo fajny tag ;) "Quo Vadis" Sienkiewicza to jakaś masakra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem właśnie. Chociaż gorsze były dla mnie "Syzyfowe prace".

   Usuń
 5. Anonimowy13:16

  Oglądałam chyba wszystkie filmy Disney'a !

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajny pomysł na post! Kocham śpiącą Królewnę :)
  https://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurczę, szok, że ktoś lubi Mavena z "Czerwonej królowej" :D Mnie ten bohater wyjątkowo irytował, trochę zresztą jak Cal. Mimo wszystko świetny tag ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie jest jednym z ciekawszych bohaterów tam. W przeciwieństwie do Cala nie był idealny i to przeważyło na jego korzyść.

   Usuń
 8. Dziwię się, że zapamiętałaś wszystkich tych bohaterów. Musieli rzeczywiście mieć jakąś cechę, która zapada w pamięć.
  pozdrawiam,
  mvrtyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to nic trudnego. Brałam pierwsze skojarzenia do hasła, co czasem było ciężkie, bo nie wiem, czy dobrze rozumiałam hasła.

   Usuń
 9. Pierwszy raz widzę ten TAG :D

  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. ogółem kocham cały Disney, bajki są świetnie zrobione i uczą odwagi, oddania, przyjażni :)
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Podoba Ci się post? Daj znać w komentarzu!
Chcesz więcej? Zaobserwuj!
Bardzo dziękuję!