TOP 7 zespołów muzycznych dzieciństwa

Cześć! :D
Dziś będzie bardziej muzycznie. :D Będą to zespoły, których piosenki uwielbiam od dzieciństwa. :D W większości zaczęło się od jednej piosenki, później z czasem było ich więcej aż do momentu, gdy każdy z tych zespołów ma swój własny folder w komputerze, a ja marzę o ich (w sumie to nie tylko ich) płytach.

Oczywiście kolejność losowa! :D1. Oddział zamknięty

Pierwszy zespół, który mi się kojarzy z dzieciństwem. Wydaje mi się, że ich piosenkę "Oddział już zamknięty jest" znam od zawsze. Uwielbiam ją odkąd byłam mała. Z czasem, szczególnie przez ostatnie 2 lata, bardziej zagłębiłam się w dyskografię tego zespołu. Do uwielbianych przeze mnie piosenek doszły: "Andzia", "Party", "Gdyby nie ty" i "Hymn o miłości". Ta piątka jest moimi faworytami. :D2. Lady Pank

Słuchanie tego zespołu tak bardziej zaczęło się od "Małej lady punk". Pewnie gdzieś i tak, gdy byłam mała słyszałam ich piosenki, ale nie byłam świadoma, że jest to Lady Pank. Świadome słuchanie zaczęłam mniej-więcej w wieku 7 lat.  Później doszło "Mniej niż zero", a teraz  regularnie słucham ok. 30 piosenek, może więcej, może mniej.3. T.LOVE

Zaczęło się chyba od "Chłopaki nie płaczą", tak przez ten film. Od dziecka na komputerze miałam bardzo dużo ich piosenek. Wiele ich piosenek mi się podoba i trochę też wręcz przeciwnie. Obecnie nie słucham tak często jak kiedyś, ale dalej go bardzo lubię i cenię. Przedstawię Wam tu "Ajrisz", którą uwielbiam.
4. Wilki

Do twórczości tego zespołu musiałam się przekonać. Kiedyś lubiłam tylko "Baśkę" (głównie dlatego, że jest tam moje imię). Żebym polubiła trochę więcej ich piosenek, musiało minąć kilka lat. Teraz słucham go dość często. Bardzo też lubię "Urke".5. Chłopcy z placu broni

Zaczęło się od "O! Ela". Później dzięki serialowi "Chichot losu" poznałam "Kocham cię". Przez ostatnie dwa lata jakoś samo poszło i poznałam więcej ich piosenek.  Szkoda mi, że ich wokalista, Bogdan Łyszkiewicz, tak szybko zginął.6. Dżem

Kultowy zespół, którego słuchanie zaczęłam od "Whisky". Kiedyś była to jedna z moich ulubionych piosenek tego zespołu. Teraz nie potrafię wybrać najlepszej. Później był "Wehikuł czasu" i "Czerwony jak cegła". Ten zespół ma jeszcze wiele genialnych piosenek. Rysiek Riedel miał świetny głos. Uwielbiam ten zespół i jego twórczość.

7. KSU

Zespół także poznałam w wieku 7 lat. Był to mój pierwszy krok w stronę cięższej muzyki. Zaczęło od "1944". Później doszły "Pod prąd", "Po drugiej stronie drzwi" i "Ustrzyki", aż nadszedł moment, gdy słucham regularnie jednego albumu i kilku piosenek z innych albumów.A Wy jakich zespołów słuchacie od dzieciństwa? :D  
Lubicie któryś z tych zespołów?

Komentarze

 1. Mi z dzieciństwem kojarzy się zespół perfect. Szczególnie piosenka Autobiogaria. Teraz słucham zupełnie innej muzyki.
  Z wymienionych przez zespołów nie słuchałam żadnego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Perfect też bardzo cenię, ale nie przypominam sobie, żebym go słuchała w dzieciństwie.

   Usuń
 2. Mnie z dzieciństwem najbardziej kojarzą się zespoły Dżem i Bajm. Piosenki Bajmu kiedyś często można było usłyszeć w moim domu, a szczególnie kiedy ubieraliśmy choinkę w okresie świątecznym (mój tata zawsze puszczał w tle ich piosenki).
  Zaś Dżem uwielbia mój dziadek. Odkąd pamiętam jest wielkim fanem tego zespołu i już jako dziecko trudno mi było nie usłyszeć ich największych hitów ;)
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to tata tymi zespołami zaraził. :D

   Usuń
 3. Wiele zespołów ,które wymieniła znajdują się na liście moich ulubionych , jednak od dziecka ich nie słucham chociaż jestem prawie pewna ,że Lady Pank nie raz przewinął się przez ucho gdy byłam młoda ,no i oczywiście Wilki i Dżem :)
  Pozdrawiam i zapraszam
  LemONWMP

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nigdy nie słuchałam polskich piosenek, choć większość z wymienionych przez ciebie zespołów chyba wszyscy Polacy kojarzą ;D Najmilej jest usłyszeć gdzieś przypadkiem jakąś piosenkę, którą kojarzy się właśnie z dzieciństwem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze milej znaleźć piosenkę, której się słuchało w dzieciństwie i nie pamiętało się jej tytuły. :D

   Usuń
 5. Z wymienionych przez Ciebie piosenek najbardziej lubię "Urke".Jaka byłam szczęśliwa,gdy 2 lata temu poznałam tytuł tego utworu:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Podoba Ci się post? Daj znać w komentarzu!
Chcesz więcej? Zaobserwuj!
Bardzo dziękuję!